0€
3000000€

Časté otázky

- Prečo je predaj a kúpa bytu cez realitnú kanceláriu lacnejšia?

Realitná kancelária obchoduje s nehnuteľnosťami vo veľkom. Kým bežný človek kúpi nehnuteľnosť spravidla raz alebo dva krát za život, realitná kancelária obchoduje každý deň. To nám dáva hlavnú výhodu: našim klientom vieme ZDARMA poskytnúť služby, ktoré sú bežne spoplatnené, no naši partneri nám ich dodávajú lacnejšie ako keby si ich kupoval jednotlivec. V konečnom dôsledku tak môže kupujúci ušetriť viac, ako keby kupoval nehnuteľnosť sám vo vlastnej réžii. Ušetrí najmä na právnom poradenstve a množstve administratívnych poplatkov.

- Chcem predať svoj byt, mám inzerovať sám alebo využiť realitnú kanceláriu?

Realitná kancelária poskytuje obidvom stranám istotu korektného obchodného vzťahu. Nikdy síce nevieme 100% zaručiť, že nenastane žiaden problém, vždy sa však toto riziko snažíme preventívne odhaliť a eliminovať. Naše právne poradenstvo je poskytované špičkovými odborníkmi s mnohoročnými skúsenosťami. Okrem toho realitná kancelária disponuje širokou databázou záujemcov o kúpu aj predaj bytu, ktoré ľudia nemajú. Preto vieme ponúknuť záujemcom o kúpu bytu široké spektrum predávaných bytov a naopak. Pri samotnom platení ceny sa jednotlivcovi môže stať, že ho druhá strana jednoducho oklame. Realitná kancelária je tu v prvom rade preto, aby sa tak nestalo. Prečítajte si aj informácie o nami poskytovaných právnych službách a dozviete sa viac o tom, ako si byť pri obchodovaní s realitami skutočne istí.

- Čo mi vlastne realitný maklér poskytne?

To najpodstatnejšie - informácie. Ani auto si predsa nekúpite len na základe farby, ale na základe jeho technických parametrov. Naši skúsení makléri Vám preto poskytnú všetky dôležité informácie o predmetnej nehnuteľnosti. Rovnako Vás zorientujú aj v spleti paragrafov, aby ste mali jasnejšiu predstavu o tom, čo všetko sa Vás po právnej stránke v tejto veci dotýka. Realitný maklér Mersi Real je tu vždy na to, aby odpovedal na každú otázku či kupujúceho alebo predávajúceho, aby poskytoval asistenciu pri prehliadkach nehnuteľností, zabezpečoval komunikáciu medzi oboma stranami a aby vždy preveril konkrétnu nehnuteľnosť, o ktorú máte záujem. Určite by ste si napríklad nechceli kúpiť byt či dom, ktorý je predmetom súdneho sporu s neistým výsledkom... Aj kvôli takýmto situáciám spolupracujeme s Katastrálnym úradom a Advokátskou kanceláriou, ktoré nám pomáhajú chrániť našich klientov.

- Ako mi môže realitná kancelária pomôcť, ak mám exekúcie a hrozí, že prídem o byt?

V prvom rade je potrebné ozvať sa nám čo najskôr. Pomôžeme Vám komplexne zhodnotiť Vašu situáciu a zistíme všetky podrobnosti o Vašej exekúcii. Vo väčšine prípadov sa nám vždy podarilo vyhnúť tejto nepríjemnej situácii a naši klienti teraz spokojne bývajú v novom byte či dome. Vždy vieme klientovi ponúknuť výhodnú cenu za jeho byt, dom či pozemok alebo mu rovno ponúkneme za jeho nehnuteľnosť inú alternatívu. Aj pre nás je dôležité, aby sme klientovi pomohli, pretože ak ku vzájomnej dohode nedôjde, klient o nehnuteľnosť príde a riešenie vhodného bývania je potom problematické. Prečítajte si viac v časti Kúpime Vašu nehnuteľnosť.

- Komu a kedy vyplatím peniaze, ak sa rozhodnem kúpiť cez Mersi Real nehnuteľnosť?

Naši klienti nám ako realitnej kancelárii neplatia nič vopred. Jediná platba, ktorá sa spravidla uplatňuje je záloha. Záloha je držaná v úschove v našej kancelárii alebo u notára. U notára alebo v banke sa rovnako uloží do úschovy aj celá zvyšná suma a nehnuteľnosť sa dá v katastri prepísať na nového vlastníka. Keď bude nový vlastník nehnuteľnosti figurovať aj v liste vlastníctva, následne sa doplatí celá uschovávaná čiastka predávajúcemu. Tento postup je transparentný a riziko podvodu predávajúcim či kupujúcim je pri ňom najmenšie.